بوشهر – وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح‌های کشت گلخانه‌ای به‌صورت ویژه حمایت شده و تسهیلات مناسب دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود حجتی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه طرح‌های کشت گلخانه‌ای یکی از برنامه‌های مهم دولت است و تسهیلات مناسبی به کشت گلخانه‌ای‌ پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به حمایت ویژه از طرح‌های کشت گلخانه‌ای خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در استفاده مناسب از منابع آبی و بهبود کیفیت و کمیت تولیدات کشاورزی نقشی بسیار مهم دارد.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین از ارائه تسهیلات برای توسعه طرح‌های پرورش ماهی در قفس خبر داد و اضافه کرد: استان بوشهر در این زمینه دارای پتانسیل بالایی است و ظرفیت تولید ماهی در قفس در استان بوشهر ۳۵۰ هزار تن در سال است.

وی با اشاره به صدور مجوز ۴۰ هزار تن پرورش ماهی در قفس در آب‌های استان بوشهر، تصریح کرد: ظرفیت پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر به ۲۰۰ هزار تن در سال می‌رسد.

حجتی به نقش بسیار مهم این طرح‌ها در توسعه اشتغال اشاره کرد و افزود: مسئولان استان بوشهر باید حمایت و همراهی مناسبی را با پرورش‌دهندگان داشته باشد.

وی از طرح‌های پرورش ماهی در قفس و کشت گلخانه‌ای به عنوان اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات یاد کرد و گفت: سال آینده شاهد توسعه این طرح‌ها ر سطح کشور خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *