بوشهر – مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر گفت: مطالعات فاز ۱و۲ شهرک‌های گلخانه‌ای استان با ۱۵۰ هکتار آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن شریفی شایگان صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مطالعات آمایش، امکان سنجی و استعدادیابی که برای ایجاد شهرک های گلخانه ای در مرحله فاز شناخت در سال ۹۴ و ۹۵ در سراسر استان بوشهر صورت گرفت، ۷۰ محدوده با ۳۶۳ هکتار گلخانه برای اجرای شهرک‌های کشاورزی مکان‌یابی شد که ۳ پروژه به عنوان طرح‌های بارز استان برای اولویت اجرا مصوب شد.

وی افزود: مرحله اول مطالعات (فاز ۱و۲ ) امکان سنجی، توجیهی و طراحی تفصیلی هر ۳ پروژه با مجموعه ۱۵۰ هکتار گلخانه  با جانمایی واحد های پشتیبانی و خدماتی با شرکت مهندسین مشاور نهایی شده و تشریفات تحویل زمین صورت گرفته است.

شریفی شایگان گفت: ۲ پروژه در مناطق تنگ ارم و بویری شهرستان دشتستان با استفاده از آب‌های سطحی و یک پروژه در منطقه تنوب شهرستان دیلم با استفاده از آب دریا مجموعا ۳۲۳ هکتار زمین با پیش بینی ۲۲۰ هکتار گلخانه و جانمایی واحدهای نگهداری، فرآوری، بسته بندی و سالن های کنترل کیفیت است.

وی گفت: به منظور افزایش کارایی و ارتقاء ضریب بهره وری از منابع آب و خاک استان بوشهر و گسترش کشاورزی صنعتی و دانش بنیان و فراهم نمودن زیر ساخت های امنیت غذایی برای تولید محصول سالم، انتقال کشت‌های فضای باز و پراکنده به کشت های متراکم و گلخانه ای صورت می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *